O niszczarkach słów kilka

Ochrona danych osobowych, informacje biznesowe istotne dla konkurencji, dokumenty i wiele innych materiałów zawierających cenne dane w momencie utraty przydatności stanowią problematyczny zbiór informacji, które wymagają bezwzględnego zniszczenia. Trudno wyobrazić sobie w dużej firmie, w której przepływ takich dokumentów jest spory, aby pracownik zakreślał flamastrem tekst, albo niszczył dokumenty za pomocą nożyczek. Najlepszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem w takich sytuacjach są różnego typu niszczarki automatyczne, które pozwalają na szybkie usunięcie cennych danych nie tylko w wersji papierowej, ale również na nośnikach w postaci płyt CD czy DVD.

Niszczarki do małego biura Niszczarki do dużego biura Niszczarki specjalistyczne
Niszczarki do małego biura Niszczarki do dużego biura Niszczarki specjalistyczne

Przemysłowe niszczarki do papieru

Jak w większości dziedzin produkcji sprzętu biurowego tak i tutaj można wybierać pomiędzy wieloma rodzajami sprzętu zależnie od jego zapotrzebowania. Liczą się przede wszystkim takie elementy, jak ilość i rodzaj niszczonych materiałów. Gama produktów jest tak bogata, że można wśród nich znaleźć urządzenia na skalę przemysłową, jak i znacznie mniejsze przeznaczone do biura czy domu.

 

Do pierwszej grupy można zaliczyć gigantyczną niszczarkę Kobra Cyclone przeznaczoną do instytucji, w których zbędne dokumenty liczone są nawet w tysiącach.

 

Możliwości niszczarki bywają niemalże nieograniczone. Do najważniejszych cech warto zaliczyć:

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa DIN 6.
 • Wszechstronność niszczonych materiałów, począwszy od tektury, przez tradycyjny papier, po płyty CD, puszki aluminiowe i butelki z tworzyw sztucznych.
 • Gigantyczne moce przerobowe sięgające 420 kg na godzinę oraz pojemny, 400-litrowy kosz na ścinki.
 • Wiele automatycznych zabezpieczeń, w tym 6 poziomów bezpieczeństwa.

Niszczarka do papieru wymaga specjalnego zasilania o mocy 380V.

 

Konkurentką modelu Kobra Cyclone jest nieco mniejsza niszczarka specjalistyczna Kobra 400 HS COMBI przeznaczona przede wszystkim do niszczenia płyt CD, ale radząca sobie także z dokumentami papierowymi. Do jej najcenniejszych zalet można zaliczyć duże moce przerobowe, sięgające około 3 tysięcy płyt na godzinę. Urządzenie jest w stanie jednocześnie pociąć 19 kartek, dzieląc każdą z nich na 8000 ścinków.

 

Do głównych cech niszczarki można zaliczyć:

 • Poziom bezpieczeństwa DIN 5
 • System Energy Smart warunkujący oszczędzanie energii w stanie spoczynku.
 • Przydatne funkcje: cofania, automatycznego oliwienia noży, start/stop.
 • Silnik sprawdzający się podczas pracy ciągłej.

 

Niszczarki biurowe

Mniejsze biura adwokackie, rachunkowe, placówki edukacyjne i inne tego typu instytucje nie wymagają gigantycznych kombinatów, a w ich warunkach sprawdzają się urządzenia o mniejszych mocach przerobowych i niższym poziomie bezpieczeństwa. Takie niszczarki są o tyle praktyczniejsze, że nie zajmują wiele miejsca i są znacznie tańsze. W ofercie sprzedażowej można znaleźć przystosowany do niszczenia papieru, płyt CD i kart kredytowych model Fellowes 125i posiadający wiele unikalnych cech, wśród których wyróżniają się:

 • System 100% Jam Proof, odliczający ilość kartek, dzięki czemu urządzenie się nie zacina
 • Cicha praca dzięki technologii SilentShred
 • Specjalny czujnik bezpieczeństwa
 • Ekologiczna selekcja niszczonych płyt i papieru

Niszczarka charakteryzuje się poziomem bezpieczeństwa DIN 2 i posiada praktyczne niewielkie wymiary pozwalające na wygodne usytuowanie w niewielkim biurze.

 

Niszczarki domowe

W warunkach domowych niszczenie dokumentów czy płyt CD jest rzadziej wykorzystywane jednak niewielkie firmy funkcjonujące w miejscu zamieszkania czy osoby przynoszące do domu pracę biurową niekiedy z takich urządzeń korzystają, dlatego na potrzeby domowe zaprojektowano i wyprodukowano niewielkie niszczarki, jak Wallner FXD85B. Główną zaletą tego urządzenia są wymiary 340x170x390 mm umożliwiające wstawienie go w niewielki kącik pomiędzy meblami lub usytuowanie na biurku. Możliwości przerobowe urządzenia pokrywają potrzeby w warunkach domowych. Do głównych cech urządzenia można zaliczyć też:

 • Wszechstronność niszczonego materiału
 • Poziom bezpieczeństwa DIN 3
 • Praktyczną funkcję cofania
 • Kosz o pojemności 19 l
sklep internetowy www.aptusshop.pl projekt: aptus.pl